Vyberte stránku

V září 2021 vyhlásila Jihočeská hospodářská komora další ročník soutěže Učeň – Tovaryš roku 2022, jejímž smyslem je podpora techniky a řemesel u žáků posledních ročníků učebních oborů.  Dne 28. června byly v radniční obřadní síni slavnostně vyhlášeny výsledky.

Celkem se zapojilo sedm škol a z každé z nich si jeden tovaryš a jeden učeň odnesl diplom, plaketu i hodnotné ceny od soukromých firem. Sešli se zde šikovní elektrikáři, truhláři i cukráři. Výherce vybírají samy školy dle zadaných kritérií a hodnotí své studenty po celý školní rok – u učně se klade důraz i na výborný prospěch, u tovaryše stačí výjimečná šikovnost.

Nejen to ocenil u přítomných studentů i náměstek primátora Tomáš Chovanec. „Rád bych vyjádřil uznání, jaké dobré a kvalitní studenty tady máme. Těchto lidí je třeba si vážit, jelikož už v této chvíli v nich někdo vidí potenciál pro jejich budoucí pracovní kariéru. Zároveň bych jim přál, pokud by se v nich probudila touha sdílet své zkušenosti, dovednosti a schopnosti dál, aby to dokázali stejně kvalitně předat i ostatním. Držím všem oceněným palce do budoucího života i kariéry, která se jim tímto otevírá,“ poznamenal náměstek.

Jihočeská hospodářská komora společně s partnery, českobudějovickými firmami, takto oceňuje studenty, kteří se nějakým způsobem vyjímají ve svém studiu, a chce je tímto způsobem motivovat, aby svou kariérou pokračovali ve vystudovaném oboru, jelikož v kraji je dlouhodobě nedostatek vyučených absolventů.